مشارکت ایران در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان BUILD ASIA 2018 20 لغایت 22 آذر ماه
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

گسترش همکاری های صنعتی پاکستان و چین

این یادداشت تفاهم در پکن دراجلاس هشتم کمیته هماهنگی مشترک چین و پاکستان توسط مخدوم خسرو بختیار وزیر برنامه ریزی پاکستان و نینگ جیزه معاون کمیته ملی توسعه و اصلاحات چین امضا شد.
این بیانیه شامل همکاری در صنایع مختلف مانند نساجی، پتروشیمی، آهن و فولاد و معادن و مواد معدنی می شود. وزیر برنامه ریزی گفت که همکاری در بخش صنعت کمک خواهد کرد که جذب سرمایه گذاری در مناطق ویژه اقتصادی سرعت گیرد.
گفته می شود، هر دو طرف موافقت کردند تا به سرعت به منظور توسعه مناطق ویژه اقتصادی اقدام کنند و همچنین تصمیم گرفتند در مرحله توسعه دریایی، توسعه بندر و بخش های خودرو در مرحله بعدی CPEC همکاری کنند.
وزیر برنامه ریزی با قدردانی از پیشرفت هایی که در CPEC انجام شده است، گفت: «اکنون مرحله این است که آن را به سطح بعدی برسانیم که در آن همکاری می تواند به همکاری تجاری و صنعتی، توسعه اجتماعی و اقتصادی، کشاورزی، تعامل مردم و به اشتراک گذاری دانش است. "
در این بیانیه آمده است مقامات هر دو کشور، رضایت خود را ابراز داشتند و تمایل خود را برای تسریع در کار بر روی تمام پروژه ها، از جمله گوادر نشان دادند. در این بیانیه آمده است که آنها در مورد ترویج سرمایه گذاری مشترک و انتقال صنعتی از چین به منظور استفاده از پتانسیل صادراتی پاکستان صحبت کردند.
دو طرف همچنین اولین جلسه گروه کاری مشترک در مورد همکاری های اجتماعی و اقتصادی را برگزار کردند که در آن برای همکاری هایی مانند آموزش، کشاورزی، کاهش فقر، توسعه مهارت، مراقبت های بهداشتی، تامین آب، و آموزش حرفه ای، پروژه هاوکاهش فقر در همه مناطق پاکستان توافق کردند.
آقای نینگ از دیدار عمران خان نخست وزیرپاکستان به چین به عنوان "موفقیت فوق العاده" یاد کرد و ابراز اطمینان کرد که رابطه پاکستان و چین همچنان روبه رشد وشکوفا خواهد شد.


١٦:٢٦ - 1397/10/06    /    شماره : ٧٦٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٦خروج